close
close
close
close
close
close
close
close
Online kurz

Facebook

Youtube

Instagram

Interview s majitelem Paradise Seeds

Interview s majitelem Paradise Seeds

- Kategorie: Články , Podcast

S Lucem, zakladatelem semenné banky Paradise Seeds jsme se poznali zhruba v roce 2010. Tenhle osobitý chlapík vyšlechtil spoustu legendárních odrůd a vyhrál s nimi řadu prestižních cannabis cupů. Jestli jste někdy slyšeli o odrůdách jako Dutch Kush, Wappa, Delahaze, Nebula nebo Sensi Star, tak Paradise Seeds určitě znáte. A jestli ne, tak tento rozhovor je ideální příležitostí pozadí těchto odrůd poznat.

Luc není jen šlechtitelem, ale aktivně podporuje léčebné využití konopí. Několik let pořádal Medical Cannabis Bike Tour, což byla akce na silničních kolech, během které vybíral od sponzorů peníze na financování výzkumu využití konopí pro léčbu. Během několika ročníku se díky této akci podařilo vybrat 400 000 Eur, které byly věnovány například na výzkum účinků THC a CBD při léčbě rakoviny mozku.

S Lucem jsme probrali celou řadu témat během i mimo nahrávání. Originál našeho rozhovoru v angličtině si můžete pustit na videu níže nebo na YouTube. Volné vyprávění toho, o čem jsme si povídali si můžete poslechnout v této epizodě Konopného podcastu.

V podcastu se dozvíte:

  • Jak se Luc k pěstování dostal a kudy vedla jeho cesta od první rostliny k semenné bance.
  • Které odrůdy Paradise Seeds se nejlépe hodí pro komerční produkci.
  • Co říká Luc o amerických a evropských odrůdách a jejich křížencích.
  • Jak se seznámil s legendárním Tommy Chongem.
  • Proč nelituje toho, že nevyhrál příležitost pěstovat konopí do coffeeshopů.

Kromě toho se dozvíte spoustu dalších zajímavostí. Poslechněte si Konopný podcast, dejte si ho do oblíbených a nezapomeňte odebírat můj YouTube kanál.

Odkazy

Video

Poslechněte si celý díl tohoto podcastu na a další díly také na:

Pickey.czPodbeanSpotify | Apple Podcast | Amazon Music | Google Podcast nebo dalších oblíbených podcastových platformách.

Sdílet tento obsah